krokus  

Germańska dotyczy okresu życia od momentu zapłodnionego jaja i kończy się ze śmiercią osobnika. Nie zajmuje się tym, co było przed poczęciem ani co będzie po jego śmierci. Dr Hamer nie wypowiada się na ten temat. Ogranicza się do tego, co może udowodnić. Jeżeli szukacie biologicznego konfliktu, to zawsze takiego, który wydarzył się w tym życiu!

Terapeutyczna sensacja

 
Mam zaszczyt donieść o kolejnym odkryciu doktora Hamera.
 
To, że muzyka odgrywa w życiu znaczącą rolę, nie podlega dyskusji. Fakt ten jest znany już od wielu lat.  Wielu z nas doświadczyło na własnym ciele i duchu, że muzyka może koić i może doprowadzić do wewnętrznego pokoju...

Dr Giovanna Conti, prof. muzyki, odkryła swego czasu, że utwory kompozytorów prawie całej muzyki klasycznej (Bach, Mozart, Bethoven, itd) zawierają zawsze moment DHS-u, fazę aktywną, moment konfliktolizy oraz fazę wagotoniczną. Swoje odkrycie opisała w książce pt.:"Per una Musica biologicamente sensata nell´ottica della GNM ".
Giovanna Conti przeanalizowała pod tym kątem również krótki utwór muzyczny, piosenkę, którą doktor Hamer skomponował dla swojej żony Sigrid, w 20. rocznicę ich ślubu. I okazało się, że również ten krótki utwór odpowiada kryteriom dwufazowości. Dzisiaj piosenka ta, pt.: "Mein Studentenmädchen" jest prototypem tzw. archaicznych melodii, tzn. takich, które powstały w oparciu o przeżycia kompozytora i zawiera kryteria dwufazowości Germańskiej.
Żeby można było się lepiej orientować w naturze, człowiek  szufladkuje, nadaje nazwy nowym odkryciom... Również w tym przypadku nie jest inaczej.  Jest to więc sprawa czysto umowna, ale przez to nie mniej prawdziwa. Chodzi o to, żeby lepiej wyobrazić sobie sedno tej nowości.

Z tym zamysłem chciałabym przedstawić podział utworów muzycznych pod kątem Germańskiej.
Mamy więc utwory muzyczne tzw. biologiczne, tzw. muzyka biologiczna, oraz tzw.niebiologiczne, czyli muzyka niebiologiczna. Biologiczna odpowiada kryteriom dwufazowości Germańskiej Heilkunde, natomiast reszta, nie.
To odkrycie zostało zrobione już kilka lat temu oraz przedstawione na uroczystym koncercie w Niemczech.
 
Po tym odkryciu doktor Hamer wydał książkę pt.:"Die Archaischen Melodien - Die Musik mit dem Verständnis der Germanischen Heilkunde (tłum. "Archaiczne melodie - muzyka w rozumieniu Germańskiej Heilkunde"), w której znajdujemy okoliczności, w powiązaniu z którymi ten krótki utwór powstał.
 
Najnowsze odkrycie jednak dotyczy "zastosowania", czyli działania tej biologicznej muzyki. A dokładnie chodzi o  jej wpływ na cały organizm znajdujący się w SBS-ie; okazało się, że ten prototyp archaicznych melodii (tak została nazwana ta piosenka) ma wpływ na biologię naszego mózgu. A więc należy przypuszczać, że również inna biologiczna muzyka, która zawiera dwie fazy tak działa...
 
Poniżej list doktora Hamera na ten temat:
 

list doktora


Dr Hamet trwierdzi, że nie ma znaczenia, czy słuchający rozumie śpiewany tekst, czy nie...

Muzyka wpływa na podświadomość...

     

Germańskiej uczymy się dla siebie!

Program Kształcenia w Germańskiej Heilkunde przeznaczony jest dla osób spoza działalności terapeutycznej.
Naszą grupą docelową jest komórka rodzinna.
  Włączanie Germańskiej w jakąkolwiek alternatywną tzw. terapię, prowadzoną przez absolwentów naszego Programu Edukacyjnego powoduje wyłączenie z naszej społeczności Germańskiej oraz zablokowanie dostępu do naszego portalu.
Zobacz:
Naszym zadaniem jest rzetelny przekaz wiedzy Germańskiej

 

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Dystansujemy się od wszelkich ugrupowań czy terapeutów "stosujących" w swojej  działalności gospodarczej wiedzę Germańskiej. Dziś nie jest możliwe prowadzenie terapii odpowiadającej w pełni tej wiedzy, a więc zapewnienia tzw. terapeutów, że ich "leczenie" uwzględnia odkrycie doktora Hamera nie odpowiada prawdzie, tylko służy zwiększeniu ilości własnych delikwentów.

Nic Ci nie dolega?
Tym lepiej!!
Zacznij naukę już teraz!
Tylko w porę zdobyta wiedza umożliwia świadome korzystanie z
Germańskiej Heilkunde.
Jak zostaniesz postawiony przed groźnie brzmiącą diagnozą, będzie Ci ciężko zacząć się uczyć...

Dostępne materiały z seminarium