Młoda Angielka zmarła po otrzymaniu szczepionki. Obdukcja ma wyjaśnić przyczyny jej śmierci.

W Angli zmarła dzieczynka po otrzymaniu szczepionki przeciwko rakowi szyjki macicy. Jak poinformował - z poniedziałku na wtorek urząd zdrowia - 14-letnia, młoda kobieta, zachorowała po otrzymaniu serum Cervarix wyprodukowanego przez Firmę GlaxoSmithKline. Dziewczynka ta zmarła po przewiezieniu do kliniki.  Nie wiadomo, czy istnieje związek pomiędzy jej śmiercią a szczepionką, które otrzymała. Aby to wyjaśnińć zostanie przeprowadzona obdukcja zwłok.

Producent GlaxoSmithKline oświadczył, że współpracuje z urzędami. W oświadczeniu dyrektora medycznego Pim Kon czytamy: „Przyczyna śmierci jest na obecnym etapie dochodzenia nieznana”. Seria szczepionek, z której pochodziła szczepionka, którą dziewczyna była zaszczepiona,w ramach środków ostrożnościzostała wstrzymana

Program szczepienny
Dziewczynka  brała udział w programie szczepiennym, który w tej chwili przeprowadzany jest w angielskich szkołach. „Pogorszenie stanu zdrowia nastąpiło krótko po zaaplikowaniu jej szczepionki w szkole”, donosi urząd. Przypadek ten zostanie dokładnie i obszernie zbadany. Według informacji, wiele dziewcząt po otrzymaniu szczepionki Cervarix skarżyło się na zawroty głowy i mdłości. Nie zostały skierowane jednak do szpitala.

W USA odpowiedzialny Urząd Kontroli Zdrowia jest  właśnie na etapie wypuszczenia na rynek szczepionki Cervarix.
Inna szczepionka Firmy Merck, amerykańskiego konkurenta,  o nazwie Gardasil, jest  w sprzedaży od 2006 roku i  już w drugim kwartale obrót osiągął 268 milionów dolarów.

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

       

Your IP: 34.204.191.145
55 ip check