"Jest wielkim błędem naszego czasu, że lekarze oddzielają ducha od ciała."

Hipokrates

„Pierwszym lekarzem ludzi jest Bóg (...)"

Paracelsus

"Jeżeli chory nie ma odowiedniej filozofii życia, nie posiada wiary oraz nie jest w stanie panować nad sobą samym i z tego powodu nie jest w stanie cierpliwie i ze spokojem znieść wszystkich niezawinionych przez niego przeciwności losowych, których nie może sam zmienić, jeżeli bez przerwy nachodzą na niego zgryzoty i zmartwienia – a lekarz nie jest w stanie odsunąć na stałe od niego tych niszczących życie pacjenta czynników - to lepiej niech lekarz zaprzestanie „leczyć” chroniczne choroby i zostawi pacjenta jego losowi. Jeżeli pacjent cały czas przeżywa zgryzoty i zmartwienia które atakują jego „witalność” i równocześnie niszczą jego moralność (usposobienie), to nawet najlepiej prowadzona kuracja i najlepiej dopasowane środki łagodzące objawy cielesne, nie są w stanie niczemu pomóc."

Hahnemann

„Niezmierny wysiłek, czy ciążka praca na bagniskach, albo silne zranienia czy skaleczenia ciała, albo też szczególnie zimne temperatury lub gorąc, czy poczucie silnego głodu z powodu cierpiącej biedy, czy niezdrowa żywność, itd.... nie są powodem czyhającej w ukryciu i wyniszczającej organizm, psory (choroba chroniczna w owym czasie). Również niewinnie przebywający 10 lat w bastylii albo zesłany na galery człowiek, nie utraci zdrowia, jak taki, który żyje w wygodzie fizycznej, ale za to kilka miesiący w nieszczęśliwym małżeństwie, czy z wyrzutami sumienia.”

dr Samuel Hahnemann- ojciec homeopatii

"Głównym lekarzem człowieka jest Bóg (...), ciało nie jest pustym naczyniem. W nim mieszka duch. Dlatego lekarz musi leczyć równocześnie ciało oraz ducha i starać się przywrócić harmonię między nimi. Na tym polega prawdziwe zdrowie. Taka wewnętrzna harmonia łączy w człowieku elementy tego świata z boskimi."

Paracelsus Aureolus Theophrastus Bombastus von Hohenheim(lekarz, astrolog, teolg alchemista, mistyk i magik w jednej osobie)

"Ludzie proszą bogów o zdrowie w swych modlitwach, a nie widzą, że sami posiadają w swojej dyspozycji środki ku temu."

Demokryt

"Największym władztwem na świecie, jest władztwo człowieka nad samym sobą."

Leonardo da Vinci

„Nie ma chorób, tylko chorzy ludzie. Choroba nie jest żadnym okrucieństwem, czy karą, lecz tylko i wyłącznie korektą: instrumentem, którym posługuje się nasz duch, w celu zwrócenia uwagi na nasze błędy, aby w ten sposób uchronić nas przed większymi pomyłkami, żeby nam przeszkodzić w wyrządzeniu jeszcze większych szkód – i nas przywrócić na drogę prawdy i światła, z której nie powinniśmy byli nigdy zejść.”

Dr Edward Bach (esencje Bacha)

"Szczęście w życiu zaczyna się od uspokojenia umysłu."

Cycero

"Wygląda na to, że bezstronne traktowanie żywej natury w jej zawiłej kompleksowości po prostu narzuca nam bezpośrednio przyjęcie założenia, że tutaj musi istnieć jeszcze jakaś działająca w głębi twórcza siła, która troszczy się o istotne inicjowanie (początkowanie) i konieczne różnicowanie, jak również odpowiednio koordynuje te wszystkie procesy w ich wzajemnych oddziaływaniach."

prof. H.P.Dürr

"Nikt, prócz ciebie samego, nie może podarować ci spokoju."

Ralph Waldo Emerson

"Uczenie się od każdego jest wyrazem pokory, lecz ci, którzy kierują się autorytetem innych, nie nauczą się niczego. W nauce nie istnieją hierarchie."

Krisznamurti

"Największym błędem jest nieświadomość błędu."

Thomas Carlyle

"Cuda nie wydarzają się wbrew Naturze, a jedynie wbrew temu, co wiemy o Naturze."

Św. Augustyn

„Siłę i istotę choroby lekarz powinien szukać w jej początku, w jej źródle, a nie w tym, co pochodzi z samej choroby, gdyż nie powinno się gasić dymu, ale płomienie. Tak samo lekarz powinien myśleć o przyczynie choroby, a nie o tym, co widać gołym okiem: objawy są tylko wskazówkami, a nie przyczyną. Podobnie jak dym, który nie jest przyczyną ognia.”

dr Samuel Hahnemann- ojciec homeopatii

"Wierz nie dlatego, że istnieją jakieś stare rękopisy, wierz nie dlatego, że wiarę tę wyznaje cały twój naród, wierz nie dlatego, że od dzieciństwa uczono cię wierzyć, lecz sam poznaj prawdę, a gdy już ją zbadasz i odkryjesz, że jest dobra dla jednego i dla wszystkich, uwierz w nią i żyj według niej oraz pomagaj żyć według niej innym."

Budda

Copyright by Dr. med. Ryke Geerd Hamer

Odwiedza nas 79 gości oraz 1 użytkownik.

       

Your IP: 54.237.183.249
79 ip check